Novembri keskel käisid 11 Harjumaa õppealajuhatajat külas Pärnu õppealajuhatajatel.

Tutvusime peamiselt Pärnu linnas toimiva formaalhariduse ning huvihariduse lõimimisega ning käisime külas Pärnu Vanalinna Põhikoolis, kus keskendusime kaasavale haridusele. Huviharidus on lõimitud seeläbi, et osa õppetunde toimub põhikoolist (koolimajast) väljas, mõnes konkreetses huvikoolis. Huvialakoolis on sealsed õpetajad, juhendajad üldiselt hommikuti vabad ning see annab ideaalse ajalise võimaluse käia huvikoolis.

Samuti rääkisime eteketist. Õppealajuhataja on lugupeetud ja tähtis amet, seetõttu on oluline vältida kombelibastumist. Põhjalikumalt sai käsitletud viisakat, tööalast tervitamist, tutvumist ja tutvustamist, sh kätlemist. Riietuses on oluline olla samuti viisakas – näiteks teksapüksid pole viisakad, need on pigem vabaaj riietus. Ka õpetaja ei peaks koolis kandma teksapükse. Ta ei lähe ju õpilastega lihtsalt aega veetma ja hängima, vaid ikka tööle ja õpetama. Seega peaks kandma näiteks tugevamat puuvillast viisakaid pükse (teksapüksi ja viigipüksi vahel), kindlasti triiksärki ja mugavamad kingad.

Pärnus tekkis mõte, et õppealajuhatajad võiksid käia teineteisel töövarjuks. Et näha teisi koole, kuulda kuidas mujal mõne teemaga toimetatakse. Töövarju mõttega tegeleme ka edasi.